آفرینش

ادبیات، هنر، عرفان

نویسنده: فرشته نوری
روز : چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 ساعت: 12:17


 کارول. اس. پیرسونخانم دکتر پیرسون (Carol S. Pearson)، مدیر آکادمی مدیریت جیمزمک گرگور بِرنز (James McGregor Burns)، و استاد مطالعات مدیریت در دانشگاه مریلند (Maryland)،است.وی تاکنون عضویت هیئت‌ علمی دانشگاه‌های مطرحی همچون دانشگاه مریلند، دانشگاه کلورادو و دانشگاه جورج‌تاون (Georgetown)، را در کارنامۀ فعالیت‌های خود ثبت نموده و مهارت خود را در به‌کارگیری اصول روانشناسی عمقی در زمینِۀ ایجاد احساس رضایت و لذت از کار و زندگی را برای افراد سازمان‌های بی شماری به اثبات رسانده است. کار‌ل یونگ (Carl Gustav Jungجوزف‌کمبل (Joseph John Campbell)، روبرت‌بلای (Robert Bly شینودا‌بولن (Jean Shinoda Bolen)، و سایر اساتید حوزۀ روانشناسی تحلیلی، اطلاعات چشمگیری پیرامون کهن‌ الگوها، داستان‌ها، اسطوره‌ها، نمونه‌ها و نمادهای ناخودآگاه و تاثیرگذار در اختیار ما قرار داده‌اند؛ ولی خانم پیرسون کتاب کارِ متفاوتی را در این زمینه ارائه کرده است. او شیوه‌ای عمیق، دقیق و کاربردی را به منظور شناخت و به‌کارگیری نیرو‌های دگرگون‌کننده ناخودآگاه معرفی می‌نماید. برخی از نتایج مطالعۀ کتاب و استفاده از آزمون بیداری قهرمان درون که برای درک عمیق مفاهیم کتاب ارائه شده


عبارت اند از:

 

الف. الگوها و نیروهای ناخودآگاهی را که زندگی و امکانات شما را شکل می‌دهند کشف می‌کنید.


ب. استعدادهای خفته و شکوفا نشدۀ خود را بیدار و جایگزین فعالیت‌های بی‌معنا و کم‌ارزش می‌نمایید.


ج. با توانایی‌های به کارگرفته‌نشده، با انگیزه‌دهندگان زندگی و جهت‌های مثبت که سبب دگرگونی‌ در وضعیت کار و زندگی شخصی‌تان می‌شود آشنا می‌شوید.


ه. علل و ریشه‌های درگیری‌هایی را که به هر دلیل با افراد در مسیر زندگی دارید کشف می‌کنید.


د. روابط خانوادگی و شغلی خود را بهبود می‌دهید. جایگاه واقعی خود را در زندگی که می‌توانید در آن بیشترین درخشش را داشته باشید، درک و مشخص می‌کنید.

 


بخشی از مقدمۀ کتاب:


هدف اصلی ما پدیدار ساختن نوعی آگاهی و بیداری درونی است تا خوانندۀ کتاب بتواند با استفاده از این اطلاعات مهم درونی، راه شادکامی و موفقیت زندگی خود را ببیند و دنبال کند. بدون این آگاهی، انسان هویت، ارزش‌های باطنی و راه شادکامی و رضایت زندگی خود را نمی‌شناسد و در نوعی بی‌اطلاعی درونی به سر می‌برد.


هدف دوم ما این است که به مردم وسیله‌ای بدهیم که با استفاده از آن بتوانند از خود بپرسند: آیا این همان داستانی است که من (ما)، واقعاً می‌خواهم زندگی کنم؟ اگر پاسخ این پرسش مثبت باشد شما را در ادامۀ این راه و داستان، در یکی از صور مثبت آن تشویق می‌کنیم؛ ولی اگر پاسخ‌تان منفی است امیدواریم داستان خود را طوری تغییر دهید که هر چه بیشتر اسباب رضایت‌خاطر شما و اشخاصی که زندگی آنها را لمس می‌کنید فراهم شود.


 عنوان کتاب: زندگی برازندۀ من، موثرترین راهکارهای تحلیل خویشتن و غنی‌سازی ارتباط با دیگران

نویسنده: کارول. اس. پیرسون/ هیو. کی. مار

مترجم: کاوه نیری


زندگی برازنده مننظرات (1)

پنج‌شنبه 14 اردیبهشت 1396 ساعت 08:40
درود بر شما خانم نوری، سپاس از معرفی عناوین جدید کتاب.
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود بر شما مهندس صدرایی. امید وارم حتماً مطالعه بفرمایید و خلاصه ای مفید از کتاب را برای ما هم بنویسید تا از نظرات شما آگاه شویم. زنده باشید.
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.


WeblogSkin