آفرینش

ادبیات، هنر، عرفان

نویسنده: فرشته نوری
روز : شنبه 23 اردیبهشت 1396 ساعت: 16:25

      لوییز هی


Image result
لوییز هی (انگلیسی: Louise Hay؛ زادهٔ ۸ اکتبر ۱۹۲۶)، یک سخنران انگیزشی، و نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است. او بنیانگذار انتشارات «خانه هی»، است و چندین کتاب در زمینۀ نو اندیشی و خودیاری نوشته است که از جمله می‌توان به کتاب شفای زندگی که در سال (۱۹۸۴)، منتشر شد، اشاره کرد.


برداشتی از کتابشفای زندگی:


‌لوییز، در کتاب شفای زندگی می گوید: هرگاه که بیماریم، باید در دل خود جست و جو کنیم و ببینیم که چه کسی را باید ببخشیم. عفو و بخشایش هر کس را دشوارتر می یابید، هم اوست که بیش از هر کس دیگر باید رهایش کنید.


بخشایش یعنی دست برداشتن و رها کردن. این به معنی تایید رفتار آنها نیست؛ ولی به معنی دست برداشتن از سر آن کس و آن مسئله است.یادمان باشد گذشتۀ کسی را جست و جو نکنیم حتی زیباترین باغچه ها را اگر شخم بزنید کرم پیدا می شود.


پس پرواز کنیم آن گونه که می خواهیم وگرنه پروازمان می دهند آن گونه که می خواهند.تعدادی از آثار هی، عبارت اند از :    


Related image
عفو و بخشش و دست کشیدن از نفرت می تواند حتی سرطان را معالجه کند. اگرچه ممکن است این حرف ساده لوحانه به نظر برسد؛ ولی افراد بسیاری شاهد آن بوده و تجربه اش کرده اند (مانند خانم لوییز هی که سرطان خود را این گونه درمان کرد).


منبع:دانش نامه آزاد ویکی پدیا

برچسب‌ها: لوییز هی، شفای زندگی

نظرات (1)

دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 ساعت 19:08
dorood be banoo nooriye aziz, gozasht va bakhshidan vaghean harchizra eltiam midehad choon lezzatesh beghadri zibast va goharist ke baraye payda kardane chenin gohar ghodrat mikhad va be gholi an lezzati ke dar afw hast dar entegham nist ham mishe inja azash yadi kard garche ma inja ba entegham kari nadarim vali ba ba ghodrat dashtan donbale gohare por ghaimtesh hastim.afarin bar entekhabe shoma azize por kar va enshaallah hamishe salamato ziba zendegi konid.
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود بر دکتر توانای عزیز و بزرگوار، سپاس گزارم از حضور و اظهار نظرات ارزشمند شما. پیش از این در سال های گذشته کتابی را خوانده بودم با همین محتوی که متاسفانه نام کتاب را به خاطر ندارم. بسیار جالب بود و در بارۀ چگونگی بوجود آمدن بیماری ها و ارتباط شان با خصوصیات اخلاقی انسان شرح داده بود و به همین شکل نویسنده معتقد بود که با حذف یک مشکل اخلاقی می توان یک بیماری را بهبود بخشید. این نوع از کتب روان شناسی در واقع کمک می کند به روان درمانی، تفکر درمانی و شناخت روان انسان. امیدوارم که معرفی این کتاب برای علاقه مندان به مطالعه مفید بوده و اثرات مثبتی از آن ببینند. زنده باشید.
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.


WeblogSkin